Zegarek na bransolecie - dla kogo i na jakiej?

 

Zegarki na bransolecie od wielu lat cieszą się popularnością. Cenimy je przede wszystkim za uniwersalność i biżuteryjny wygląd. Jednak decydując się na zegarek na bransolecie powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na walory estetyczne, ale także na aspekty praktyczne. Z pewnością czasomierz tego typu to bezpieczny wybór, ponieważ często balansuje pomiędzy elegancką i sportową stylistyką, dzięki czemu pasuje praktycznie do każdej stylizacji.

W ofercie Zegart, znajdą Państwo szeroką ofertę zegarków na bransolecie. Na co jednak zwrócić uwagę, aby dokonać świadomego zakupu? Poznaj aspekty, które pomogą Ci dowiedzieć się, czy zegarek na bransolecie jest właśnie dla Ciebie.

Zegarek na bransolecie - z czego może być wykonany?

Obecnie, większość bransolet do zegarków wykonywana jest ze stali szlachetnej, która jest najbardziej korzystnym wyborem pod względem wytrzymałości oraz ceny. Zaletą stali szlachetnej jest także hipoalergiczność, dzięki czemu jest ona odpowiednia dla alergików.

Innym tworzywem wykorzystywanym przy produkcji bransolet są stopy tytanu. Odporne na uszkodzenia i niezwykle lekkie są drugim najczęstszym wyborem, tuż po bransoletach wykonanych ze stali szlachetnej.

Na rynku znajdziemy także bransolety wykonane z ceramiki. Ich zaletą jest trwałość i odporność na zarysowania. Tego rodzaju bransoleta z pewnością przypadnie do gustu każdemu, kto szuka praktycznego i stylowego dodatku.

Zegarek na bransolecie - wady i zalety

Bransoleta powszechnie uważana jest za bardziej trwałe rozwiązanie niż paski ze skóry naturalnej. Decydując się na bransoletę dobrej jakości zyskujemy pewność, że jest ona inwestycją na lata. Zaletą bransolet jest fakt, iż nie zużywają się one tak szybko jak pasek, przez co nie wymagają regularnej wymiany. Wybierając bransoletę nie musimy martwić się o zachlapania, a z niektórymi modelami możemy nurkować na dużych głębokościach (zegarki typu driver).

Do minusów zegarków na bransolecie możemy zaliczyć to, że nie da się ich w łatwy i szybki sposób dopasować do nadgarstka. Skrócenie lub wydłużenie bransolety wymaga wizyty u zegarmistrza. Dla niektórych bransoleta jest także mniej wygodnym rozwiązaniem, niż skórzany pasek. Warto jednak pamiętać, że bransoleta jest bardziej odporona na działanie czynników atmosferycznych i jest zdecydowanie lepszym wyborem na letnie miesiące.

Rodzaje bransolet - bransolety z pełnych ogniw

Zegarki z bransoletami z pełnych ogniw najchętniej wybierane są przez męskie grono. Już na pierwszy rzut oka kojarzą się z wytrzymałością i w świetny sposób nadadzą niepowtarzalnego charakteru każdej męskiej stylizacji. Bransolety z pełnych ogniw najczęściej spotykane są zegarkach sportowych, np. zegarek Citizen Eco Drive Pilot Chrono CA4475-89E. Solidne, metalowe ogniwa gwarantują wytrzymałość, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Ponadto, bransolety tego rodzaju są odporone na uszkodzenia i zużycie, ale jednocześnie z racji pełnych ogniw ich waga jest automatycznie większa.

Bransolety z małych i niepełnych ogniw

Bransolety z małych i niepełnych ogniw są niezwykle eleganckie. W tego typu bransoletach spotykane są także “przeplatanki”, czyli ogniwa różnej wielkości - metoda tego rodzaju jest najchętniej wybierana w przypadku zegarków typu fashion. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie ogniw o różnej barwie (np. żółte i różowe złoto). Bransolety z małymi ogniwami są idealnym wyborem dla kobiet, ponieważ subtelnie zdobią nadgarstek. Ciekawą propozycją zegarka na bransolecie z małych ogniw jest czasomierz Timex The Waterbury TW2T87000, który już na pierwszy rzut oka zachwyca swoim pięknym designem.

Bransolety siatkowe typu mesh

Bransolety typu mesh z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Tego rodzaju bransolety wykorzystywane są zarówno w zegarkach męskich, jak i damskich, jednak to zdecydowanie płci pięknej przypadły do gustu. W przeszłości zegarki typu mesh były rzadko spotykane, ponieważ ich wytwarzanie było czasochłonne. Dziś, dzięki zastosowaniu nowych metod, stały się powszechnie dostępne i przystępne cenowo. Bransolety mesh określane są także mianem siatkowych, ponieważ przypominają utkaną, metalową plecionkę.

Przykładem zegarka, w którym zastosowano tego typu bransoletę jest czasomierz Adriatica Classic A3186.1113Q. Minimalistyczny wygląd połączony z wysoką jakością sprawiają, że model ten jest eleganckim i stylowym dodatkiem.

Zaletą brasolet mesh jest przede wszystkim ich lekkość oraz delikatny wygląd. Minusem jest fakt, iż z racji swojej konstrukcji bywają nieco mniej wytrzymałe.

Bransolety biżuteryjne

Bransolety biżuteryjne stanowią element ozdobny i przyciągają wzrok. Często, dla zachowania balansu, są dużo bardziej interesujące niż  tarcza zegarka. Jubilerzy prześcigają się w pomysłach i tworzą wyjątkowe projekty bransolet, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagającej kobiety. Pięknie zaprojektowane, wykonane z drogocennych materiałów oraz wysadzane kamieniami szlachetnymi bransolety biżuteryjne sprawiają, że zegarek staje się czymś więcej, niż użytecznym dodatkiem. Przykładem zegarka z bransoletą biżuteryjną jest czasomierz Versus Versace Saint Germain VSP1J0221.

Zegarek na bransolecie - zwróć uwagę na zapięcie

Wykorzystuje się kilka rodzajów zapięć bransolety - począwszy od tych bardziej klasycznych, po zapięcia nowocześniejsze. Najpopularniejsze zapięcia składają się ze sztyftu, który spina dwa końce bransolety. Popularnym rozwiązaniem są także zapięcia teleskopowe, używane najczęściej w zegarkach sportowych o bransoletach z grubym splotem. Do nowoczesnych zapięć zaliczamy zapięcia motylkowe lub klamrowe, które ukryte są pod bransoletą, dzięki czemu są praktycznie niewidoczne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię