Jak samodzielnie wyczyścić zegarek?

 Każdy z nas chciałby, aby zakupiony zegarek okazał się inwestycją na lata. Wysoka jakość wykonania i renomowana marka z pewnością gwarantują długą żywotność czasomierza. Jednak nie są to jedyne aspekty, które sprawiają, że pomimo upływu lat zegarek wciąż spisuje się na medal i nadal świetnie się prezentuje. Jeśli chcemy, aby ten wyjątkowy dodatek zachował swój nienaganny wygląd, już dziś powinniśmy zacząć dbać o jego codzienną pielęgnację.

Jak właściwie wyczyścić zegarek?

Niezależnie od intensywności użytkowania czasomierza, warto dbać o jego codzienną pielęgnację i zapobiegać wnikaniu kurzu i brudu w jego strukturę. Troszczenie się o wygląd zegarka, nie tylko przedłuży jego żywotność, ale także sprawi, że zachowa on estetyczny wygląd. Zadbany zegarek widać na pierwszy rzut oka, dlatego warto poświęcić kilka chwil na jego pielęgnację. Pamiętaj – nigdy samodzielnie nie rozkręcaj zegarka. Czyszczenie i konwersację mechanizmu zostaw profesjonaliście, natomiast skup się na jego powierzchowności.

Skórzany pasek - element, który zasługuje na szczególną uwagę

Zegarki na pasku mają szerokie grono fanów. Skóra zapewnia wysoki komfort noszenia. Ponadto jest ponadczasowa i niezwykle elegancka. Zegarki na skórzanym pasku są uniwersalnym dodatkiem i świetnie sprawdzą się zarówno w stylizacji na co dzień, jak i tej bardziej eleganckiej. Dzięki możliwości barwienia skóry, obecnie możemy znaleźć skórzane paski do zegarków w niemalże każdym kolorze. Warto jednak pamiętać, że pomimo swojego piękna, skórzany pasek w zegarku jest elementem wymagającym odpowiedniej pielęgnacji. Jak zadbać o to, aby skórzany pasek jak najdłużej zachwycał wyglądem?

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, aby nie narażać go na zachlapania, a także nie pozostawiać zegarka na skórzanym pasku w wilgotnych pomieszczeniach. Z kolei zbyt nasłonecznione miejsce może powodować wypłowienie koloru, dlatego najlepiej przechowywać zegarek w suchym pudełku. Jeśli nosimy zegarek przez cały dzień, warto wprowadzić wieczorną rutynę pielęgnacyjną dla naszego czasomierza i przecierać skórzany pasek ściereczką z mikrofibry. Dzięki temu prostemu działaniu zapobiegniemy wnikaniu kurzu, pyłów i brudu w strukturę zegarka. Raz na jakiś czas skórzany pasek należy wyczyścić za pomocą specjalnej pasty. Powinniśmy także pamiętać o systematycznej, corocznej konserwacji skórzanego paska za pomocą specjalnie do tego przystosowanych impregnatów. Konwersacja paska zapobiega powstawaniu pęknięć oraz niweluje mikrouszkodzenia w strukturze materiału.

Zegarek na bransolecie - jak dbać?

Zegarki na bransolecie mają niepowtarzalny biżuteryjny charakter. Co prawda, bransoleta jest zdecydowanie trwalsza, niż skórzany pasek, jednak nie oznacza to, że nie wymaga ona jakichkolwiek zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy dbać usuwanie zabrudzeń i osiadającego kurzu. W przypadku bransolet pierścieniowych niezawodna będzie ściereczka z mikrofibry. Bransolety biżuteryjne, posiadające różne ogniwa i zakamarki można czyścić także za pomocą patyczków higienicznych. Pamiętaj, aby nie używać detergentów, jeśli chcesz zapewnić bransolecie dogłębne czyszczenie, lepiej oddaj ją w ręce specjalisty. Oznaką tego, że bransoleta potrzebuje profesjonalnego SPA jest płowienie koloru i mikro przetarcia. Co prawda, bransoleta wykonana ze stali szlachetnej jest trwała, ale nie niezniszczalna, dlatego podczas noszenia zegarka powinniśmy uważać na otarcia i obicia.

Koperta w zegarku - odpowiednia pielęgnacja

Koperta pełni jedną z najważniejszy funkcji w zegarku, w końcu to ona chroni precyzyjny mechanizm przed uszkodzeniem. Zaniedbana koperta wygląda nieestetycznie i może popsuć ogólny wygląd czasomierza, dlatego warto pamiętać o jej systematycznym czyszczeniu. Przede wszystkim nie powinniśmy narażać jej na zachlapania, a jeśli już takie się wydarzy, od razu delikatnie ją osuszyć. Kopertę warto delikatnie przecierać ściereczką z mikrofibry lub irchy. Na kopercie zamontowane są główki naciągu, a także ewentualne przyciski do regulacji bądź włączenia konkretnych funkcji zegarka. W wyżłobieniach łatwo osadza się kurz, dlatego nie możemy pominąć tego elementu podczas czyszczenia. Pamiętaj, że dbamy tylko o powierzchnię koperty. Nigdy samodzielnie nie zaglądamy do środka koperty, nie wykręcamy dekla czy korony. Do czyszczenia koperty nie używamy detergentów.

Wprowadzenie tej krótkiej pielęgnacyjnej rutyny przedłuży żywotność zegarka, a także sprawi, że będziesz cieszyć się nienagannie wyglądającym czasomierzem przez długie lata.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię